Obamejang het-trikom odveo Arsenal u finale

Sead Kolašinac igrao do 71. minute

Vanja DEDIĆ

9.5.2019

+1

Arsenal je nastavio sa odličnim igrama u Evropskoj ligi i pobjedom u Valensiji 4:2 obezbjedio finale ovog takmičenja.

"Topnici" su na gostovanju kod Valensije zadržali prednost iz prvog duela, a iako je domaćin prvi poveo, Arsenal je do kraja rutinski izborio plasman u finale.

Kevin Gameiro je doveo "Šišmiše" u vodstvo u 11. minuti nakon sjajno istrčane kontre na asistenciju Rodriga. Rodrigo je pobjegao po lijevoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac, a Francuz rutinski pogodio.

Gosti se ekspresno vraćaju, Čeh je ispucao loptu, Lakazet spustio glavom, a Obamejang (Aubameyang) iz voleja pogodio.

Arsenal je pitanje prolaska dalje praktično riješio na početku drugog poluvremena. Igrala se 50. minuta kada Lakazet nakon asistencije postiže i pogodak za vodstvo Arsenala. Valensija do novog pogotka dolazi desetak minuta kasnije, opet ista kombinacija Rodrigo-Gameiro kao kod prvog gola.

Ipak posljednju riječ na utakmici imali su gosti iz Londona, Obamejang je prvo drugim golom na utakmici donio vodstvo, a potom i het-trikom potvrdio pobjedu i prolazak u finale.

Sead Kolašinac je igrao do 71. minute utakmice kada je igru napustio zbog povrede.