Bijeljinci zapeli u Trnavi: Spartak prošao dalje na penale!

Radnik okončao takmičenje u Evropi. D. Tešić

E. J.

18.7.2019

Radnik se nije uspio plasirati u drugo pretkolo Evropske lige u fudbalu i to nakon prave drame u Slovačkoj! Bijeljinci su večeras nakon regularnih 90 minuta i još 30 u produžecima na gostovanju u Trnavi od Spartaka gubili sa 0:2. Kako je prvi meč u Bijeljini pripao Radniku istim rezultatom, putnika u narednu rundu odlučili su penali u kojima su Slovaci bili uspješniji (3:2).

Prethodno je Spartak poveo već u desetoj minuti golom Aleksa Sobčika (Alex Sobczyk). Na 2:0 u 87. minuti pogodio je Kristijan Mihalek. Za domaćine, koji su u 108. minuti ostali sa igračem manje na terenu (zbog dva žuta kartona isključen Bogdan Mitrea), nastupio je i bivši veznjak Sarajeva Emir Halilović. Nakon 120 minuta, odnos u udarcima bio je 27:3 u korist domaćih…

Radnik je igrao u sastavu: Kozić, Radović, Simonović, P. Sušić (61. Merajić), Mekić, Popara, Zukić (54. Motika), Peco, Maksimović (99. Plavšić), Đurić (88. Bradonjić), Šubert. Trener: Mladen Žižović.

Naredni rival Spartaku bit će bugarski Lokomotiv Plovdiv.