Kao u najbolja vremena: Ibišević strijelac u pobjedi Herte

Sedmo kolo Bundeslige

Ibišević: Nastavio seriju golova. Arhiv

Piše: J. A. / Avaz Sport

4.10.2019

Sedmo kolo Bundeslige otvorili su Herta i Fortuna Diseldorf, a domaći sastav upisao je pobjedu 3:1. Meč u Berlinu počeo je loše po domaćine, jer je Fortuna do vodstva stigla u 32. minuti golom Heningsa (Hennings) iz penala.

Ipak, radost gostiju nije mnogo trajala, jer je nekadašnji reprezentativac BiH Vedad Ibišević pet minuta kasnije postigao majstorski gol za izjednačenje 1:1. Plavooki bombarder sjajno je utrčao na centaršut i zakucao loptu u donji lijevi ugao Fortune, a golman gostiju ostao je ukopan na mjestu.

Herta je do potpunog preokreta došla u 44. minuti, a strijelac za domaćine bio je Dilrosun. To je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena. Konačan rezultat u 62. minuti postavio je Darida.

Ibišević je igrao do 71. minute kada je umjesto njega ušao Selke.  Herta je ostala na desetom mjestu Bundeslige s 10 osvojenih bodova, dok je Fortuna na 14. poziciji sa šest bodova manje.