Liverpul iskoristio kiks Sitija, nova pobjeda za Murinja

14. kolo Premijer lige

Nova pobjeda Liverpula. AFP

J. A. / Avaz Sport

30.11.2019

Liverpul je iskoristio su kiks Mančester sitija i stekao je 11 poena prednosti na prvom mjestu engleske Premijer lige.

"Redsi" su savladali Brajton 2:1, uprkos isključenju golmana Alisona Bekera (Alisson Becker) 14 minuta prije kraja meča 14. kola. Liverpul je poveo golovima Virdžila van Dajka (Virgil van Dijk) u 18. i 24., a konačan rezultat postavio je Dank (Dunk) u 79. minuti susreta.

Novu pobjedu ostvario je Totenhem pod vodstvom Žozea Murinja (Jose Mourinho), a "Spursi" su savladali Bornmut 3:2.

Dvostruki strijelac za vodstvo od 2:0 bio je Dele Ali (Alli), koji je pogađao u 21. i 50. minuti. Sisoko (Sissoko) je povisio na 3:0 u 69, da bi Vilson (Wilson) golovima u 73. i 96. minuti postavio konačnih 3:2.

Čelsi je poražen na gostvanju kod Vest Hema 1:0, a strijelac jedinog gola na meču bio je Aron Kresvel (Aaron Cresswell ).

Kristal palas je u gostima savladao Barnli, a na kraju rezultat bio 2:0.