Ings srušio Totenhem, Lester siguran na gostovanju kod Njukasla

21. kolo Premijer lige

Dani Ings nastavio sa spektakularnim partijama. AFP

Piše: J.A. / Avaz Sport

1.1.2020

Nogometaši Lestera slavili su na gostovanju kod Njukasla rezultatom 3:0 u susretu 21. kola engleske Premijer lige.

Strijelci za "Lisice" bili su Ajose Peres (Ayoze Perez) u 36., Džejms Medison (James Maddison) u 39. i Hamza Čaurdi (Choudhury) u 87. minuti. Lester je zadržao drugo mjesto na tabeli, a sada "Lisice" imaju 45 bodova, deset manje od vodećeg Liverpula, koji ima i dvije utakmice manje.

Sauthempton je pobijedio Totenhem rezultatom 1:0. Dani Ings (Danny) nastavio je sa spektakularnim partijama i početkom 2020. godine.

Igrala se 17. minuta kada je Britanac u redovima Sauthemptona majstorski prebacio svog čuvara i poslao ga na zemlju, da bi onda rutinski matirao Paula Gazanigu (Gazzaniga).

Votford je savladao Vulverhempton 2:1 Golove za domaćine postigli su Đerar Deulofeu (Gerard) u 30. i Abdulaj Dukure (Abdoulaye Doucouré) u 49., dok je za goste strijelac bio Pedro Neto u 61. minuti susreta. Votford je završio meč s igračem manje pošto je u 71. minuti isključen Kristijan Kabasele (Christian).