Odgodili početak utakmice: Liverpul je prvak i u poštovanju prema navijačima

Razlozi i sigurnosni

Podmlađeni tim Liverpula. Liverpool Echo

Avaz.ba

4.2.2020

Šrevsburi gostuje na Enfildu, u ponovljenoj utakmici FA kupa, nakon što je na svom terenu izborio 2:2. Liverpul ovo takmičenje igra s itekakao podmlađenim sastavom, na čemu insistira Jirgen Klop (Jurgen Klopp).

Večeras se desila i nesvakidašnja situacija. Početak susreta odgođen je na 15 minuta, a, kako je objavljeno, radilo se o sigurnosnim razlozima, da bi se izbjegle određene gužve. Naime, na putu prema stadionu došlo je do zastoja u saobraćaju zbog sudara dva automobila, pa je jasno da je odgoda zatražena da navijači ne bi propustili početak.

Bar tako tvrde britanski mediji, uz konstataciju da je ovim potezom Liverpul pokazao i da je prvak u poštovanju prema navijačima. Inače, na poluvremenu je rezultat 0:0.