Džeko i saigrači ponovo bez pobjede: Šokantan poraz na Olimpiku

Rimljani treći put zaredom nisu uspjeli ostvariti trijumf

Džeko: Ostao na deset golova u sezoni. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

7.2.2020

Fudbaleri Rome nisu se proslavili u 23. kolu italijanske nogometne Serije A. "Vučica", za koju je svih 90 minuta odigrao bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko, poražena je na svom terenu od Bolonje sa 2:3.

Junak pobjede gostiju na rimskom Olimpiku bio je fudbaler iz Gambije, Musa Barou (Barrow). Mladi napadač Atalante, koji u Bolonji nastupa na posudbi, postigao je dva gola, 26. i 51. minuti, te asistirao za vodeći pogodak Rikarda Orsolinija (Riccardo, 16).

Strijelci za Romu bili su Stefano Densvil (Denswil, 22, autogol) i Henrih Mhitarjan (Henrikh Mkhitaryan). Domaći igrač Brajan Kristante (Bryan Cristante) u 80. minuti dobio je direktni crveni karton.

Rimljani su nakon trećeg uzastopnog meča bez pobjede ostali na petom mjestu sa 39 bodova, šest više od šestoplasirane Bolonje. Naš Dijamant je na učinku od deset golova u šampionatu za Romu, a ukupno ih je postigao 100 za  "Vučicu" u karijeri.