GRBAVICA

Željezničar u fantastičnoj atmosferi savladao Tuzla City

Ekipa Željezničara je druga na tabeli sa 42 osvojena boda, tri manje od Sarajeva, a četiri više od trećeplasiranog Zrinjskog

Avaz.ba

8.3.2020

Derbi 22. kola na Grbavici - Avaz
+7

Fudbaleri Željezničara večeras su u derbi kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili nad ekipom Tuzla Citija 1:0.

Željezničar je, na svom terenu, inicijativu preuzeo još od prve minute. Prvu ozbiljnu priliku imao je Mladen Veselinović. Potom je Željezničar  u 36. minuti susreta pokušao iz slobodnog udarca, ali je Damir Sadiković bio neprecizan. Sjajnu priliku nakon toga propustio je željin defanzivac Aleksandar Kosorić.

Prvo poluvrijeme na Grbavici završeno je rezultatom 0:0.

U prvim minutama drugog poluvremena ekipa iz Tuzle ostala je bez jednog igrača. Naime, Kostić je dobio drugi žuti karton nakon što je zaustavio Ramovića u prodoru. Potom je slobodan udarac izveo Semir Štilić te ekipi sa Grbavice donio prednost.

Do kraja utakmice bilo je još nekoliko dobrih prilika za Željezničar, ali su se fudbaleri Tuzla Citija uspjeli oduprijeti Osimovoj mašineriji.

Inače, ekipa Željezničara je druga na tabeli sa 42 osvojena boda, tri manje od Sarajeva, a četiri više od trećeplasiranog Zrinjskog. Tuzla City je peti sa 35 osvojenih bodova.