Kako su Biščević i Uščuplić obilježili prvi poslijeratni vječiti derbi

Detalj sa prvog poslijeratnog derbija Željezničar - Sarajevo 1:1. Screenshot

Piše: Avaz.ba

2.5.2020

Na današnji dan, 2. maja 1996. godine, na sarajevskoj Grbavici odigran je prvi poslijeratni derbi između vječitih rivala - Željezničara i Sarajeva (1:1).

Domaćin je došao u vodstvo u 33. minuti. Slobodan udarac izveo je Admir Adžem, golman bordo tima Mirsad Dedić kratko je odbio loptu, koju je Bulent Biščević glavom pospremio u mrežu.

U drugom poluvremenu, Sarajevo je krunisalo bolju igru golom u 57. minuti. Kontranapad je povukao Aldin Ćenan, uposlio Emira Granova, koji je potom asistirao Dženanu Ušćupliću, a on je preciznim udarcem s vrha šesnaesterca matirao Adnana Gušu.

Željezničar – Sarajevo 1:1

SARAJEVO Stadion Grbavica. Gledalaca: 20.000. Sudije: Marko Mrkić (Tuzle), Mijo Maričević (Živinice) i Izet Čejvanović (Tuzla). Strijelci: 1:0 - Biščević (33. minuta), 1:1 - Uščuplić (57.).

ŽELJEZNIČAR: Gušo, Biščević, Adžem, Fatić, Memić, Kurt, Jahić, Muharemović, Kunić, Žerić i Pehlivanović.

SARAJEVO: Dedić, Elkaz, Uščuplić (Selimović), Hošić, Dalipagić, Mujkić, Gogalić, Džaviti (Granov), Ćenan (Ferhatović), Hrvat i Herco.