Drama u Celju: Olimpija bez Menala izgubila titulu, Kadušić stigao do trećeg trofeja

Kadušić i Celje stigli prve titule prvaka Slovenije

Celje je dva puta vodilo i stiglo do željenog rezultata. NK Celje

Piše: Avaz Sport

23.7.2020

Fudbaleri Celja novi su prvaci Slovenije, nakon što su sinoć u direktnom duelu remizirali (2:2) protiv Olimpije našeg Luke Menala (24), koji nije igrao zbog viška žutih kartona, i tako zadržali prvu poziciju.

Tomislav Tomić (29) igrao od 25. minute za tim iz Ljubljane, a nekadašnji mladi reprezentativac BiH Advan Kadušić (22) igrao je do 66. minute za Celje.

Domaći su poveli golom Kerina iz 34. minute, ali Elšnik u 58. minuti izjednačio na 1:1.  Šest minuta kasnije Celje ponovo vodi, a strijelac je bio Vizinger (2:1). Olimpija je ponovo poravnala rezultat (2:2) u 75. minuti drugim golom Elšnika, no do kraja meča nije uspjela postići gol koji bi im donio titulu prvaka.

Celje je tako po prvi put u svojoj historiji postao prvak Slovenije, a Kadušić do trećeg trofeja (po jednu titulo osvojio je sa Sarajevom i Zrinjskim).