{Kraj} / Lajpcig - PSG 0:3: Parižani dominantnom igrom do finala

Lajpcig i PSG večeras su Lisabonu odigrali prvu polufinalnu utakmicu Lige prvaka

Slavlje Markinjosa i Nejmara. Goal.com

Piše: A. M. / Sport Avaz

18.8.2020

KRAJ - PSG je u finalu! Protivnika će saznati sutra nakon što bude odigran susret između Liona i Bajerna.

90' - Igrat će se dvije minute nadoknade izgubljenog vremena.

80' - Di Marija šutira iz slobodnog udarca, brani Gulači. Lopta se odbija do Leandra Paredesa koji sa 20-ak metara šutira, ali golman Lajpciga ponovo sjajno brani.

76' - Nakon duže akcije Lajpciga šutira Anhelino (Angelino), ali Riko brani.

72' - Mbape ulazi u šesnaesterac i šutira, ali brani Gulači. Na odbijenu loptu natrčava Leandro Paredes i upućuje snažan udarac, ali golman Lajpciga ponovo uspješno interveniše.

64' - Julijan Nagelsman ponovo mijenja. Tajler (Tyler Adams) je na terenu umjesto Kevina Kampla.

63'- Treća izmjena u ekipi Lajpciga. Iz igre je izašao Konrad Lajmer (Laimer ), a u igri je Marsel (Marcel) Halstenberg.

60' - Sabicer je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali brani Serhio Riko (Sergio Rico).

56' - GOOOL! 3:0 za PSG! Huan (Juan) Bernat je bio najbolji u skoku i pogodio za 3:0.

52' - Forsberg se izborio za poziciju za šut i uputio udarac sa distance, ali lopta odlazi preko gola.

50' - Bez prilika u pet minuta drugog dijela. Posjed je u nastavku na strani Lajpciga, fudbaleri PSG-a ne uspijevaju povezati više od tri-četiri dodavanja.

46' - Trener Lajpciga Julijan Nagelsman (Julian Nagelsmann) izvršio je dvostruku izmjenu na početku drugog poluvremena. Igru su napustili Dani Olmo i Kristofer Nkunku (Christopher Nkunku), a u igri su Patrik Šik (Patrik Schick) i Emil Forsberg.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME - PSG vodi sa 2:0 i na dobrom je putu da se plasira u finale.

45' - Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

42' - GOOOL! 2:0 za PSG! Di Marija (Di Maria) kažnjava grešku Petera Gulačija (Gulacsi) koji je katastrofalno ispucao loptu pravo u noge fudbalera PSG-a.

35' - Nejmar opet pogađa stativu! Ovaj put je "lukavo" šutirao iz slobodnog udarca, pored živog zida.

30' - Odlična utakmica u prvih pola sata. Po šest udaraca na obje strane, igra se vrlo dinamično.

25' - Velika šansa za Lajpcig. Jusuf (Yussuf) Poulsen iz jako dobre pozicije šutira pored gola.

22' - Marsel Sabicer (Marcel Sabitzer) je šutirao iz slobodnog udarca sa ruba šesnaesterca, ali je živi zid zaustavio udarac. Korner za Lajpcig.

16' - Mbape je promašio zicer iz odlične pozicije. Golman Lajpciga je fantastično reagovao i izbacio loptu u korner.

13' - GOOOL! Markinjos (Marquinhos) je strijelac. PSG vodi 1:0.

11' - PSG steže obruč oko gola Lajpciga. Dva uzastopna kornera za Parižane.

8' - Poništen gol PSG-a. Kilijan Mbape (Kylian Mbappé) je igrao rukom, sudija Bjorn Kuipers je to vidio i poništio pogodak.

6' - Prva velika šansa na utakmici za PSG. Nejmar (Neymar) je imao situaciju oči u oči sa golmanom, ali je pogodio stativu.

1' - Utakmica je počela. Sa centra su krenuli fudbaleri PSG-a.

Početne postave:

Lajpcig i PSG večeras u Lisabonu igraju prvu polufinalnu utakmicu Lige prvaka.

Njemački predstavnik je najprijatnije iznenađenje ove sezone. Lajpcig je u četvrtfinalu eliminisao favorizovani Atletiko Madrid (2:1).

Parižani su do polufinala stigli nakon velikog preokreta u finišu susreta sa Atalantom (2:1), a upravo takav epilog mogao bi biti dodatni motiv za prvaka Francuske da se prvi put u historiji plasira u finale Lige prvaka.