Čelzi se mučio, pa u drugom poluvremenu deklasirao Kristal Palas

Ubjedljiva pobjeda "Plavaca"

Čilvel "načeo" goste. AFP

Piše: A. V. / Sport Avaz

3.10.2020

Čelzi je u susretu 4. kola engleske Premijer lige ugostio ekipu Kristal Palasa i savladao je s ubjedljivih 4:0.

"Plavci" su se mučili da dođu do gola, a unatoč nekoliko odličnih šansi, nisu uspjeli poentirati u prvom poluvremenu.

Krenulo ih je pak u drugom. Ben Čilvel (Chilwell) je u 50. minuti natrčao na jednu odbijenu loptu i zakucao je u mrežu za vodstvo Čelzija.

U 60. minuti bilo je 2:0. Čilvel se ovaj put našao u ulozi asistenta, a pogodio je Kurt Zuma (Zouma).

Penal za Čelzi u 78. minuti. Temi Ebjraham (Tammy Abraham) je oboren u šesnaestercu, a siguran s bijele tačke bio je Žoržinjo (Jorginho).

Ponovo penal za domaće u 82. minuti. Ovaj put je fauliran Kai Haverc (Havertz), a pogodio je drugi put Žoržinjo.

Čelziju je ovo bila druga pobjeda. Trenutno je četvrti na tabeli sa sedam bodova.

Kristal Palas ima šest i nalazi sena osmom mjestu.