Magija Gnabrija obilježila spektakularan meč u Kelnu

Gnabri: Spasio Nijemce poraza. AGENCIJE

13.10.2020

Spektakularan meč odigrale su selekcije Njemačke i Švicarske u Kelnu u okviru četvrtog kola Lige nacija.

Rezultat je glasio 3:3, a momčad Vladimira Petkovića ispustila je vodstvo od dva gola.

Mario Gavranović je u 5. minuti doveo Švicarce u vodstvo, koje je u 26. nakon kontre i sjajnog proigravanja Harisa Seferovića udvostručio Remo Frojler (Freuler).

Samo dvije minute kasnije Njemačka je smanjila preko Time Vernera (Wernera).

Veliku grešku odbrane gostiju u 55. minuti koristi Kai Haverc (Havertz), koji Elfu donosi izjednačenje.

To nije obeshrabrilo goste, koji u 57. minuti dolaze do novog vodstva. Strijelac je po drugi put bio Gavranović, koji je nakon velike gužve zakucao loptu u mrežu.

Ipak, domaći u 60. minuti dolaze do trećeg gola i to poslije fantastične pete Serža Gnabrija (Serge Gnabry).

U drugom susretu Grupe 4 Ukrajina je šokirala Španiju, savladavši je s 1:0.

Gol odluke postigao je Viktor Cigankov (Tsygankov) u 76. minuti.