Veliko iznenađenje na Otoci, Olimpik razbio Zrinjski

Potop tima iz Mostara

Detalj s utakmice. FK Olimpik

24.10.2020

Fudbaleri Olimpika priredili su veliko iznenađenje u susretu 12. kola M:tel Premijer lige BiH, savladavši na Otoci favorizirani Zrinjski s 3:0.

Prvo uzbuđenje u 8. minuti. Nejtan Kruz (Nathan Cruz) je šutirao glavom pravou golmana gostiju Ivana Brkića.

Prijeti i Zrinjski u 13. minuti. Veliku grešku pravi golman domaćih Adnan Hadžić, lopta dolazi do Nemanje Bilbije koji proigrava Josipa Ivančića, a ovaj promašuje prazan gol.

Nova šansa za goste u 25. minuti. Zaprijetio je Miloš Filipović, a Hadžić krajnjim naporom snage odbranio njegov udarac.

Ivančić se ponovo našao u velikoj šansi u 30. minuti nakon što je sjajan centaršut uputio Josip Ćorluka, a napadač Zrinjskog je glavom šutirao pored gola.

Mogao je Zrinjski do vodstva i u 38. minuti, kada je Branko Ojdanić umalo pogodio vlastitu mrežu.

Nastavio se pritisak Zrinjskog. Redali su se korneri, a iz jednog od njih Nemanja Bilbija u 41. minuti pogađa stativu.

Konačno i jedna šansa za Olimpik poslije dugo vremena. Šutirao je Semir Bajraktarević, ali je lopta otišla za malo pored gola.

Krenuo je Zrinjski ofanzivno i u drugom poluvremenu. Velika šansa u 47. minuti za Bilbiju, čiji udarac sjajno brani Hadžić.

Penal za domaće u 55. minuti. Brkić u kaznenom prostoru ruši Kruza, a s bijele tačke je siguran Nemanja Lekanić.

Potpuno ista situacija u 60. minuti. Brkić ponovo ruši Kruza i dobiva drugi žuti, odnosno crveni karton. Opet je loptu uzeo Lekanić i s bijele tačke pogodio za 2:0.

Kruzu se prethodno tri minute ukazivala pomoć i nije mogao nastaviti utakmicu.

Bilbija u 76. minuti pogađa mrežu domaćina, ali je njegov gol poništen zbog faula.

Domaći u 92. minuti stižu i do trećeg gola, a strijelac je bio Aladin Šišić.

Olimpik je tako stigao do druge ovosezonske pobjede, dok je Zrinjski upisao četvrti poraz.

Olimpik: Hadžić, Ojdanić, Bajraktarević, Karić, Perišić, K. Handžić, Milanović, Cruz, Lekanić, Dujmović, Šišić.

Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Ivančić, Barbarić, Todorović, Lambulić, Enin, Filipović, Tičinović, Bilbija.