Sosijedad se visokom pobjedom nad Hueskom probio na prvu poziciju

Tim iz San Sebastijana briljira na startu sezone

Briljirali Silva i Ojarzabal. LA LIGA

25.10.2020

Do treće uzastopne pobjede, ukupno četvrte ove sezone, došli su fudbaleri Real Sosijedada, savladavši večeras na domaćem terenu ekipu Hueske s visokih 4:1.

Poveli su u 35. minuti iz penala, koji je u gol pretvorio Mikel Ojarzabal (Oyarzabal).

Gosti dolaze do poravnanja u 46. minuti. Havier (Javier) Galan je centrirao, a Rafael Mir glavom pogodio za 1:1.

Slična situacija na suprotnoj strani u 54. minuti. Andoni Gorosabel je ubacio za Ojarzabala, koji zabija glavom za 2:1 i novo vodstvo Sosijedada.

Onda je na scenu stupio David Silva, koji je sa dvije fantastične asistencije za Portua u 68. i Aleksandra (Alexander) Isaka u 75. minuti odveo svoj tim do nove pobjede i čela tabele.

Sosijedad je trenutno vodeći sa 14 bodova ispred Real Madrida i Granade, koji imaju po 13.

Hueska je pak 17. sa pet bodova i uz Valjadolid je jedina momčad bez pobjede u dosadašnjem dijelu sezone.