Spektakl u Menhengladbahu, Marsej preokretom do pobjede protiv Olimpijakosa

Detalj s meča u Menhengladbahu. AFP

Piše: A. M.

1.12.2020

Odigrano je još šest utakmica 5. kola grupne faze Lige prvaka.

Inter je u grupi B u spektakularnom meču rezultatom 2:3 slavio protiv Borusije u Menhengladbahu.

Gosti su poveli golom Darmijana u 17. minuti, Plea je poravnao rezultat u finišu prvog poluvremena, a onda je na scenu stupio Lukaku i s dva gola donio veliku prednost Interu. Neizvjesnost u meč vratio je Plea svojim drugim golom u 76. minuti. Međutim, Borusija do kraja nije imala snage za još jedan gol pa je Inter na kraju slavio pobjedu.

Borusija je lider grupe B sa osam bodova, Šahtar je drugi sa sedam, koliko ima i trećeplasirani Real. Inter je posljednji s pet bodova.

Olimpik iz Marseja je na svom terenu stigao do prvih bodova u grupi C savladavši Olimpijakos nakon preokreta 2:1 i ostao u borbi za Evropsku ligu.

Junak pobjede Marseja bio je Dimitri Paje koji je s dva gola donio preokret i pobjedu svom timu.

Mančester siti je u istoj grupi remizirao sa Portom u gostima u meču bez golova.

Lider grupe je Siti s 13 bodova, drugi Porto ima 10, a Marsej i Olimpijakos su osvojili po tri boda.