{TOK UTAKMICA} Lacio se pridružio Dortmundu u osmini finala

Pratite tekstualni prijenos utakmica šestog kola u grupi F

Detalj sa susreta na Olimpiku. AFP

8.12.2020

95' - Gotovo je i u Sankt Peterburgu. Pobjeda Dortmunda, koji osvaja prvo mjesto grupe F.

94' - Kraj u Rimu. Lacio uz dosta sreće ide u osminu finala.

92' - Nevjerovatno šta je propustio Briž. De Keteler pogađa prečku. Puno sreće za Lacio.

79' - Preokret u Sankt Peterburgu. Dortmund dolazi do vodstva od 1:2 preko Aksela Vicela.

76' - Šok na Olimpiku. Briž s igračem manje dolazi do izjednačenja. Strijelac je Hans Fanaken.

74' - Imobile ne koristi zicer. Ostaje 2:1 za Lacio.

68' - Dolazi Dortmund do izjednačenja preko Lukasa Piščeka.

56' - Brani Minjole sjajno Marušiću i spašava Briž.

49' - Bila je to sjajna šansa za Koreu, koji šutira pored gola. Mogao je Lacio ovjeriti pobjedu.

47' - Zenit je umalo udvostručio vodstvo protiv Dortmunda. Marvin Hic fantastično brani ispred Dalera Kuzjajeva i spašava svoj tim.

46' - Krenula su druga poluvremena.

45' - Kraj prvog dijela i u Rimu, gdje Lacio ima prednost od 2:1 i igrača više protiv Briža.

45' - Poluvrijeme u Sankt Peterburgu. Zenit vodi protiv Borusije Dortmund s 1:0.

39' - Eduard Sobol zaradio je drugi žuti karton. Briž će imati igrača manje.

33' - Sardar Azmoun je pogodio za Zenit, ali je dosuđen ofsajd.

27' - Penal za Lacio. Siguran je Ćiro Imobile za 2:1.

19' - Dortmund je imao sjajnu priliku preko Torgana Azara, čiji udarac sjajno brani golman domaćina Mihail Keržakov.

16' - Zenit je poveo protiv Dortmunda. Strijelac je Sebastijan Driusi.

15' - Ekspresno poravnanje u Rimu. Briž dolazi do 1:1 preko Ruda Vormera.

14' - Imao je Korea šansu da udvostruči vodstvo Lacija, ali se fenomenalnom odbranom istakao Simon Minjole.

12' - Hoakin Korea je doveo Lacio u vodstvo.

4' - Bez uzbuđenja na samom startu.

1' - Počele su utakmice.

-20 - Poznati su i sastavi.

Od 18:55 sati igraju se mečevi posljednjeg šestog kola Lige prvaka u grupi F, gdje se traži još jedan putnik u osminu finala.

Plasman dalje već je obezbijedila Borusija Dortmund, koja u posljednjem kolu gostuje Zenit Sankt Peterburgu, dok istovremeno direktan dvoboj za prolaz imaju Lacio i Klub Briž.

Lacio ima dva boda više i odgovarat će mu i bod, dok Brižu igra samo pobjeda.