Krupa ponovo kobna po Željezničar

Veliko iznenađenje

Krupa stigla do treće pobjede. ARHIV

12.12.2020

Fudbaleri Krupe priredili su veliko iznenađenje u susretu 19. kola m:tel Premijer lige BiH, savladavši favorizirani Željezničar s 2:1.

Gosti su prvi zaprijetili već u 1. minuti. Lopta je došla do Petra Boje, koji iz velike udaljenosti šutira pored gola.

Bojo ponovo prijeti u 3. minuti. Silotivo je šutirao, ali je lopta ponovo otišla pored gola.

Krupa je prvi put zaprijetila u 18. minuti. Miloš Aćimović snažno šutira nakon okreta, ali Filip Erić to brani krajnjim naporom snage.

A onda šok za goste u 26. minuti. Marin Galić je probio po boku i ubacio za Aćimovića, koji je lagano pogodio za vodstvo Krupe.

Nova velika prilika za Krupu u 30. minuti. Ajdin Redžić se našao u dobroj poziciji i šutirao, ali je odbrana gostiju klizećim startom to izblokirala u posljednji čas.

Možda i ključni detalj u 45. minuti. Milićević dobiva drugi žuti karton i ostavlja svoj tim na cjedilu.

Opasan udarac Harisa Hajdarevića u 47. minuti brani golman Tarik Abdulahović.

Opasan napad Krupe u 55. minuti, ali nije uspio poentirati Galić nakon centaršuta Aćimovića.

Šutirao je Mehmed Alispahić u 58. minuti, ovaj put iz igre i dosta je to bolje bilo nego maločas, ali ostaje 1:0.

Željezničaru su se napadi isplatili u 66. minuti. Luka Juričić postiže prelijep gol polumakazicama nakon što mu je asistirao Alispahić.

Penal za Krupu u 72. minuti. Franeta Ikića je lopta pogodila u ruku, a arbitar Jelić pokazao na bijelu tačku.

Siguran s bijele tačke bio je Nikola Dujaković za novo vodstvo Krupe.

Željezničar do kraja nije uspio napraviti ništa konkretnije i upisao je peti poraz.

Krupa je došla do treće pobjede.

Krupa: Abdulahović, Karišik, Redžić, Makitan, Modić, Nikolić, Dujaković, Palić, Galić, Maksimović, Mandić.

FK Željezničar: Erić, Stevanović, Hajdarević, Kosorić, Juričić, Alispahić, Milićević, Veselinović, Bojo, Lendrić, Ikić.