Ronaldo golovima iz penala donio pobjedu Juventusu

Na gostovanju kod Đenove

Ronaldo: Dva puta siguran s bijele tačke. AFP

13.12.2020

Juventus je došao do pobjede u gostima kod Đenove u susretu 11. kola italijanske Serije A.

Slavila je "Stara dama" s 1:3 uz dva gola Kristijana Ronalda (Cristiano) i to s bijele tačke.

Prvo poluvrijeme nije donijelo golove, a onda u 57. minuti Juventus dolazi do prednosti greko Paula Dibale (Dybala).

Izjednačenje u 61. minuti. Strijelac za Đenovu bio je bivši igrač gostiju Stefano Sturaro.

Penal za Juventus u 78. minuti, a Ronaldo je siguran za novo vodsvo gostiju.

Gosti su ponovo dobili penal u 89. minuti, a Ronaldo je novim golom potvrdio pobjedu svoje ekipe.

Ronaldo je time došao do učinka od deset golova na sedam prvenstvenih mečeva ove sezone.

Juventus je upisao šestu pobjedu, a trenutno je četvrti na tabeli s tri boda manje od vodećeg Milana, koji ima utakmicu manje.