Rutinska gostujuća pobjeda nad Stoukom

Bejl: Strijelac prvog gola. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

23.12.2020

Rutinskom gostujućom pobjedom nad Stouk sitijem (1:3), Totenhem je izborio plasman u polufinale engleskog Liga kupa, poznatijeg kao EFL kup.

Igrala se 22. minuta kada je Hari Vinks (Harry Winks) ubacio , a Garet Bejl (Gareth Bale) glavom lijepo pogodio za vodstvo gostiju.

Domaći su ipak uspjeli poravnati, a strijelac je bio Džordan Tompson (Jordan Thompson) u 53. minuti.

Totenhem u nastavku ipak postiže još dva gola i dolazi do pobjede vrijedne plasmana dalje.

Prvo je Ben Dejvis (Davies) preciznim udarcem u 70. minuti pogodio za 1:2, da bi konačnih 1:3 u 81. minuti poslije velike greške odbrane domaćina postavio Hari Kejn (Harry Kane).

Totenhem se tako u polufinalu pridružio ekipama Brentforda i Mančester sitija, a posljednji polufinalista bit će odlučen večerašnjim duelom Evertona i Mančester junajteda.