Veliko iznenađenje

Mane: Strijelac za "Redse". AFP

Piše: A. Vatreš

27.12.2020

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona priredili su veliko iznenađenje u okviru 15. kola engleske Premijer lige, odigravši večeras na Enfildu 1:1 s favoriziranim Liverpulom.

Liverpul je zahvaljujući golu Sadija Manea (Sadio) iz 12. minute imao vodstvo i držao ga sve do 82. minute, kada je Semi Ajaji (Sami Ajayi) šokirao domaće i svojoj ekipi donio veliki bod.

Liverpul je očekivano bio mnogo bolji protivnik. Imao je veliki broj šansi, ali je samo jednu uspio realizirati.

Mogao je u 90. minuti do pobjede, ali je Sem Džonston (Sam Johnstone) sjajnom intervencijom spasio goste.

Liverpul je unatoč kiksu zadržao prvo mjesto s tri boda više u odnosu na Everton, dok je Vest Bromvič ostao pretposljednji 19. s osam bodova.