Votkins presudio "Topnicima"

Votkins: Igrač odluke. AFP

Piše: A. Vatreš

6.2.2021

U prvom susretu 23. kola engleske Premijer lige, Arsenal je gostovao u Birmingemu ekipi Aston Vile i pretrpio minimalan poraz rezultatom 1:0.

Trenutak odluke desio se već u 2. minuti, kada je gol vrijedan tri boda za Vilu postigao Oli Votkins (Ollie Watkins).

Arsenal je mogao do izjednačenja u 29. minuti, ali je dalekometni udarac Granita Džake (Xhaka) iz slobodnog udarca zaustavio golman domaćina Emilijano Martinez (Emiliano).

Vila je imala priliku u 31. minuti preko Bertrana Traorea (Bertrand), ali je intervenirao Metju Rajan (Mathew Ryan).

Najbolja prilika za Arsenal u 44. minuti, kada udarac Nikolasa Pepea (Nicolas) odlazi za malo pored gola.

Imao je Pepe priliku i u 69. minuti, no Martinez je ovaj put bio uspješniji.

Vila je do kraja mogla do ubjedljivije pobjede. Rajan je dva puta sjajno odbranio Džeku Grilišu (Jack Grealish) i Votkinsu, koji je imao još jednu odličnu šansu.

Ostalo je 1:0, čime je Vila stigla do svoje jedanaeste pobjede.

Trenutno je osma na tabeli s 35 bodova, dok Arsenal ima 31 i na 10. je mjestu.