Frajburg iznenadio Dortmund, novi poraz Šalkea

Odigrano pet mečeva 20. kola

Treći poraz Dortmunda na posljednje četiri utakmice. AFP

Piše: A. Vatreš

6.2.2021

Iznenađenje dana u njemačkoj Bundesligi priredio je Frajburg bh. reprezentativnog napadača Ermedina Demirovića, savladavši na domaćem terenu favoriziranu Borusiju Dortmund (2:1), kojoj je to bio treći poraz na posljednje četiri utakmice.

Jeong Vu-Jeong (Woo-Yeong) - 49' i Džonatan Šmid (Jonathan Schmid) - 52', bili su strijelci za Frajburg, koji je stigao do osme ovosezonske pobjede, dok je jedini gol za Dortmund postigao 16-godišnji Jusufa Mukoko (Youssoufa Moukoko) u 76. minuti.

Demirović je igrao do 70. minute.

Sead Kolašinac je sa Šalkeom pretrpio novi poraz. Ovaj put je tim iz Gelzenkirhena poražen od Lajpciga s 0:3.

Golove za goste postigli su Nordi Mukiele u 45. (+3), Marsel Sabicer (Marcel Sabitzer) u 73. i Vili Orban (Willi) u 87. minuti.

Kolašinac je na terenu proveo cijeli meč.

Što se ostalih mečeva tiče, Bajer Leverkuzen je s 5:2 slavio protiv Štutgarta, Volfsburg je rezultatom 0:2 slavio na gostovanju kod Augsburga, dok je Majnc s minimalnih 1:0 bio bolji od Union Berlina.