Šok na Old Trafordu, Everton osvojio bod u šestoj minuti sudijske nadoknade

Mančester Junajted ostao bez pobjede

Kalvert-Luin: Spasio bod Evertonu. AFP

Piše: A. Vatreš

6.2.2021

Spektakularan meč odigrali su večeras na Old Trafordu Mančester Junajted i Everton, a krajnji rezultat glasio je 3:3.

Poveli su domaći u 24. minuti, kada je mrežu gostiju glavom pogodio Edinson Kavani (Cavani).

Najljepši trenutak utakmice viđen je u 45. minuti, kada je Bruno Fernandeš (Fernandes) majstorski zabio za velikih 2:0.

Gosti se vraćaju u drugom poluvremenu i stižu do poravnanja preko Abdulajea Dukurea (Abdoulaye Doucoure) - 49' i Hamesa Rodrigeza (Jamjes Rodriguez).

Junajted, ipak, stiže do trećeg gola u 70. minuti, a njegov autor bio je Skot Mektominej (Scott McTominay).

Očekivalo se da Izabranici Olea Gunara Solskjera (Gunnar Solskjaer) upišu pobjedu, a onda u 96. minuti šok. Dominik Kalvert-Luin (Dominic Calvert-Lewin) zabija za 3:3 i donosi bod Evertonu.

Junajted je s večerašnjim remijem ostao drugoplasirani s 45 bodova, što je dva manje od vodećeg Mančester Sitija, koji ima dvije utakmice manje.