Tuzla City ubjedljiva protiv hrvatskog drugoligaša

Rezervisti su kreirali visoku pobjedu. FK Tuzla City

Piše: G. Šumar

7.2.2021

Fudbaleri Tuzla Citya odigrali su danas prvu kontrolnu utakmicu u Umagu i savladali (4:0) hrvatskog drugoligaša Opatiju.Trener Tuzlaka Husref Musemić je prvo izveo ovu postavu: Fejzić – Nukić, Moris, Barišić, Lučić – Karjašević, Brkić – Džafić, Mišić, Crnkić – Ubiparip (Maksimović).

U prvih 45 minuta - uprkos nekolicini dobrih prilika, mreže se nisu tresle, a vrijedi izdvojiti crveni karton Ubiparipa iz 36. minute.

Plavi dolaze do vodstva u 53. minuti kada je mrežu Opatije pogodio Džafić, na asistenciju Lučića.

Od 60. minute Musemić je pružio šansu svim ostalim igračima, koji su bili na klupi: Muminoviću, Đeriću, Kostiću, Džaferoviću, Mešinoviću, Mehidiću, Hasanoviću, Rustemoviću i Ramiću.

Upravo su rezervisti kreirali visoku pobjedu, a mrežu domaćina su pogađali Ramić, Mešinović i Džaferović.

Narednu provjeru Tuzlaci oimaju u četvrtak protiv Triglava iz Kranja.