{TOK UTAKMICA} / Mbape i PSG uništili Barcelonu, Liverpul iskoristio katastrofalne greške Lajpciga

Pratite tekstualni prijenos prvih susreta osmine finala

Mbape dao dva gola, a Ken zapečatio sudbinu Barcelone. AFP

Piše: A. Vatreš

16.2.2021

90' - Završene su obje utakmice. PSG je kao gost razbio Barcelonu s 1:4 uz hetrik Kilijana Mbapea, dok je Liverpul golovima Mohameda Salaha i Sadija Manea slavio pobjedu 0:2 u Budimpešti protiv Lajpciga.

85' - Katastrofa Barcelone. Mbape het-trikom povećava na 1:4. Možemo reći da je PSG sada već sigurno u četvrtfinalu.

83' - Bez većih ubuđenja sada na obje utakmice. PSG i Liverpul čuvaju veliku prednost.

70' - Barca je na koljenima. Velikih 1:3 za PSG. Pogodio je glavom Mojze Ken, nakon što je iz slobodnog udarca ubacio Leandro Paredes.

65' - Mbape pogađa za 1:2 na Kamp Nou. Preokret PSG-a!

58' - Sada je 0:2 u Budimpešti. Liverpul je došao do drugog gola preko Sadija Manea i to ponovo nakon velike greške Lajpciga.

54' - Salah doveo Liverpul u vodstvo nakon velike greške odbrane Lajpciga.

51' - Ter Štegen fenomenalnom odbranom spašava Barcelonu. Pokušao je Mojze Ken.

47' - Alison fantastično brani pokušaj Kristofera Enkunkua.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme u Barceloni, a ubrzo i u Budimpešti.

45' - Zarvršena su prva poluvremena na obje utakmice. U Barceloni je 1:1, a u Budimpešti bez golova 0:0.

45' - Nova velika šansa za Ikardija. Šutirao je Argentinac glavom, a lopta otišla nekoliko centimetara pored desne stative.

37' - Grizman je još jednom imao šansu, ali i ovaj put je bio neprecizan. Lopta je otišla pored gola.

35' - Zamalo PSG da stigne do preokreta na Kamp Nou protiv Barcelone. Levin Kurcava se našao u prilici, Ter Štegen izbacuje u korner.

32' - Još jedna dobra šansa za Liverpul. Pokušao je Endru Robertson iz daljine, ali preko gola.

32' - Ekspresno poravnanje na Kamp Nou. Strijelac je Kilijan Mbape poslije sjajne asistencije Marka Veratija. Poigrao se Francuz s odbranom domaćina i smjestio loptu iza leđa Ter Štegena.

29' - Zamalo 2:0. Dembele je imao veliku šansu, ali brani Navas.

27' - Mesi je siguran s bijele tačke za 1:0.

32' - Ekspresno poravnanje na Kamp Nou. Strijelac je Kilijan Mbape poslije asistencije Marka Veratija.

26' - Penal za Barcelonu.

24' - Pokušao je Mane glavom. Lopta ide nekoliko centimetara preko gola.

19' - Mogao je Mauro Ikardi dovesti PSG u vodstvo, ali njegov udarac glavom ide preko gola.

15' - Liverpul je prvi put ozbiljno zaprijetio. Piter Gulaši sjajno brani udarac Mohameda Salaha.

14' - Očajan udarac Antoana Grizmana. Kejlor Navas lagano interveniše.

Grizman: Nije se dobro snašao. AFP

6' - Kakva šansa za Lajpcig. Dani Olmo pogađa stativu. Nisu imali sreće Nijemci.

4' - Idriza Gueje je oprobao udarac, no ide to pored gola.

4' - Liverpul kontrolira igru protiv Lajpciga, ali bez prilika za sada.

3' - Prva opasnost ispred gola PSG-a. Odbrana gostiju je intervenila ispred Lionela Mesija (Messi).

1' - Počele su utakmice u Barceloni i Budimpešti.

-20' - Liverpul je favorit u Budimpešti protiv Lajpciga, iako je u vrlo lošoj formi, a uz to ima i velikih problema s izostancima. Jirgenu Klopu (Jurgen Kloppu) nedostaje Virdžil Van Dajk (Virgil van Dijk), a u ekipi nema ni Džoela Matipa (Joel), Džoa Gomeza (Joe), Nabija Keite (Naby) i Dioga Žota (Jota).

-45' - Barcelona je u osminu finala prošla kao drugoplasirana iz grupe G iza Juventusa, dok je PSG plasman dalje izborio kao pobjednik grupe H, ostavivši iza sebe Lajpcig.

Liverpul je, pak, ponio titulu pobjednika grupe D.

Liga prvaka vraća se na scenu susretima osmine finala. Večeras su na programu dva meča, a u centralnom će Barcelona na Kamp Nou ugostiti PSG.

Gosti će biti bez povrijeđenog Nejmara (Neymara), što domaćima daje status favorita.

Objavljeni su i sastavi, a bh. reprezentativac Miralem Pjanić ostao je na klupi.

U drugom meču, koji se zbog korona protokola igra u Budimpešti, sastaju se Lajpcig i Liverpul.