ITALIJA

Spektakularno drugo poluvrijeme u Bergamu, šest golova i pobjeda Atalante nad Napolijem

Ljepotica kola

Zapata: Strijelac prvog gola za Napoli. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

21.2.2021

Atalanta i Napoli sastali su se u jednom od derbi susreta 23. kola italijanske Serije A, a rezultat je glasio 4:2 za domaći tim.

Svih šest golova palo je u drugom poluvremenu, koje je ponudilo istinski spektakl.

Povela je Atalanta u 52. minuti golom Duvana Zapate, da bi u 58. poravnao Pjotr Zielinski (Piotr).

Domaći tim potom postiže dva brza gola preko Robina Gosensa - 64' i Luisa Muriela - 71', ali Gosens autoglom u 76. minuti vraća goste u igru.

Ipak, Atalanta u nastavku rješava sve dileme oko pobjednika, a gol za konačnih 4:2 postavlja Kristijan Romero (Cristian) u 79. minuti.

Atalanta se ovom pobjedom probila na četvrto mjesto i ima 43 boda, dok je Napoli sedmi s 40.