Tok utakmica / Mendi donio pobjedu Realu, Siti siguran protiv Borusije Menhengladbah

Tekstualni prenos mečeva osmine finala

Slavlje fudbalera Mančester sitija. AFP

Piše: A. M.

24.2.2021

Odigrane su još dvije utakmice osmine finala Lige prvaka. Mančester siti je na neutralnom terenu u Budimpešti savladao Borusiju Menhengladbah rezultatom 0:2, dok je Real u Bergamu u finišu meča slomio otpor Atalante i slavio minimalnu pobjedu 0:1.

90' - Kraj utakmica.

86' - Mendi pogađa za vodstvo Reala protiv Atalante.

80' - Aguero u igri umjesto Žezusa.

65' - GOL! Siti duplirao prednost protiv Borusije, a strijelac je Gabrijel Žezus.

56' - Real u drugom poluvremenu igra znatno ofanzivnije. Vrše veliki pritisak za zadnju liniju Atalante.

53' - Žezus propušta veliku priliku da udvostruči prednost Sitija.

48' - Velika šansa za Modrića da dovede Real u vodstvo, ali odbijena lopta odlazi pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme mečeva u Bergamu i Budimpešti.

45' - Kraj prvog poluvremena. Mančester siti odlazi na odmor s golom prednosti protiv Borusije. Bez golova na meču Atalante i Real Madrida.

45' - Velika šansa za Real u finišu prvog dijela. Udarac Kazemira odličnom intervencijom zaustavlja golman Atalante.

40' - Murijel uzvraća na drugoj strani, ali bez promjene rezultata.

39' - Real se budi. Udarac Vinisijusa izblokiran.

35' - Atalanta i s igračem manje odlično parira Realu koji ne uspijeva materijalizovati brojčanu prednost na terenu.

29' - GOL! Bernardo Silva sjajno reagovao na centaršut Kansela i glavom pogodio za vodstvo Sitija protiv Borusije.

17' - Atalanta ostala s igračem manje. Crveni karton za Frojlera koji je na ivici šesnaesterca nepropisno zaustavio Vinisijusa.

16' - Nakon greške odbrane Borusije stvorila se velika gužva pred golom, ali su fudbaleri Sitija komplikovali i upropastili priliku.

7' - Murijel centrirao u kazneni prostor Reala, ali Gonsens nije uspio zahvatiti loptu i ugroziti gol Madriđana.

6' - Prva prilika za Mančester siti. Sterling izborio korner nakon kojeg udarac Fodena sa distance brani Zomer.

1' - Počele su utakmice u Bergamu i Budimpešti.

Večeras od 21 sat na rasporedu su još dvije utakmice osmine finala Lige prvaka. Atalanta u Bergamu dočekuje Real Madrid, dok na neutralnom terenu u Budimpešti igraju Borusija Menhengladbah i Mančester siti.

Atalanta u meč ulazi nakon pobjede u Seriji A protiv Napolija (4:2), dok je Real zabilježio minimalan trijumf na gostovanju Valjadolidu (0:1).

Borusija Menhengledbah za protivnika ima tim koji je lider Premijer lige i nalazi se u sjajnoj formi. Mančester siti ne zna za poraz u posljednjih 18 utakmica u svim takmičenjima.

Navijači Atalante uz pjesmu i bakljadu dočekali su svoje fudbalere pred meč s Realom.