Velika pobjeda domaćina

Detalj s utakmice. FK ŽELJEZNIČAR

Piše: A. Vatreš

6.3.2021

U jednom od derbi susreta 21. kola Premijer lige BiH, Tuzla Siti je na Tušnju ugostio Željezničar i savladao ga rezultatom 2:0.

Bio je to duel dva najbolja trenera u državi i velikih rivala Husrefa Musemića i Amara Osima, a uspješniji je bio ovaj prvi.

Poveo je domaći tim već u 8. minuti. Edin Rustemović je srušen u kaznenom prostoru nakon duela s Eldarom Šehićem, a glavni sudija je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo novajlija Petar Mišić i pogodio za 1:0.

Gosti su mogli do poravnanja u 26. minuti. Sinan Ramović je prelijepo progirao Ivana Juričića, koji je silovito šutirao, ali je Azir Muminović sigurno intervenirao i izbacio loptu u korner.

Sjajna prilika za Tuzla Siti u 40. minuti. Oštro je ubacio Goran Brkić, loptu glavom okrznuo Vojo Ubiparip, a ona prošla tik pored stative gola Irfana Fejzića.

Domaći su u 90. minuti potvrdili pobjedu. Agustin Dofo (Doffo) je sjajno progirao Dejana Makismovića koji je izbio sam ispred Fejzića i rutinski ga matirao.

Tuzla Siti došao je do druge uzastopne, a ukupno desete pobjede ove sezone, te je sada sedmi s 33 boda.

Željezničar je, pak, upisao šesti poraz i ostao je na učinku od 37 bodova.

Tuzla Siti: Muminović, Barišić, Crnkić, Brkić, Džafić, Mišić, Mehidić, Nukić, Lučić, Ubiparip, Rustemović.

Željezničar: Fejzić, Stevanović, Kosorić, Miletić, Juričić, Štilić, Alispahić, Veselinović, Čeliković, Šehić, Ramović.