Bez pobjednika u madridskom derbiju, Benzema ostavio Real u igri za titulu

Remi na Vanda Metropolitanu

Benzema: Spasio goste poraza. AFP

Piše: A. Vatreš

7.3.2021

Atletiko i Realsastali su se danas u madridskom derbiju u sklopu 26. kola španske La Lige, a pobjednika nije bilo.

Meč je okončan rezultatom 1:1, a gosti su izbjegli poraz golom Karima Benzeme u 88. minuti.

Atletiko je vodio od 15. minute zahvaljujući golu Luisa Suareza.

Treba spomenuti i detalj iz 41. minute, kada je jedan igrač Atletika očigledno igrao rukom u svom šesnaestercu. Sudija Alehandro Ernandez (Alejandro Hernandez) je uz pomoć VAR-a odlučio da penala ipak nema.

Imao je Atletiko veliku priliku u 55. minuti preko Suuareza, čiji je udarac fantastično odbranio Tibo Kurtoa (Thibaut Courtois).

Benzema je osam minuta prije postignutog gola također mogao zatresti mrežu, no istakao se na suprotnoj strani Jan Oblak.

Atletiko je tako ostao vodeći s 59 bodova, Barcelona je drugoplasirana s 56, dok Real na trećem mjestu ima 54.