Erling Haland briljirao u dvomeču

Erling Haland. AFP

Piše: A. M.

9.3.2021

Borusija Dortmund je prvi četvrtfinalista Lige prvaka. Nakon pobjede 2:3 u Španiji, Borusija je večeras u Dortmundu remizirala sa Seviljom 2:2 i tako s ukupnih 5:4 izborila plasman u narednu rundu.

Vodstvo "Milionerima" donio je Erling Haland (Haaland) u 35. minuti, a isti igrač je u 54. minuti s bijele tačke udvostručio prednost domaćina.

Haland se tako s 10 postignutih golova ove sezone učvrstio na vrhu liste strijelaca Lige prvaka. Zanimljivo je i to da je Norvežanin ove sezone u svakom meču Lige prvaka u kojem je nastupio bio i strijelac.

Sevilja je smanjila na 2:1 preko Jusufa En Nesirija (Youssef En Nesyri) iz jedanaesterca u 69. minuti, a poravnanje rezultata stiglo je u šestoj minuti nadoknade kada je mrežu domaćina ponovo zatresao En Nesiri.