Golijada na Olimpiku i teška pobjeda Lacija nad Krotoneom

Prvi susret 27. kola

Detalj s utakmice. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

12.3.2021

Lacio je u prvom susretu 27. kola italijanske Serije A na Olimpiku ugostio Krotone i savladao ga rezultatom 3:2.

Poveo je već u 14. minuti, kada je mrežu gostiju pogodio Sergej Milinković-Savić.

Izjednačili su gosti u 29. minuti, a strijelac je bio Simi (Simy).

Do kraja prvog poluvremena još jedan gol i to u mreži gostujućeg tima. Ćiro Imobile (Ciro Immobile) je uposlio Luisa Alberta, koji je donio novu prednost "nebesko-plavima".

Novo poravnanje u 50. minuti. Gostima je dosuđen penal, a siguran s bijele tačke bio je Simi.

Lacio do kraja ipak stiže do pobjede, za koju je u 84. minuti pogodio Felipe Kaisedo (Caicedo).

Senad Lulić je igrao za domaći tim od 70. minute.

Lacio je upisao 14. pobjedu i trenutno je sedmi na tabeli s učinkom od 46 bodova. Krotone je s novim porazom, ukupno 20., ostao posljednji 20. s 15 bodova.