Atletiko Madrid i Lacio doživjeli eliminaciju bez ispaljenog metka

Gol Ziješa. AFP

A. M.

17.3.2021

Poznati su svi učesnici četvrtfinala Lige prvaka. Čelzi i Bajern domaćim pobjedama potvrdili su plasman u narednu rundu nokaut faze elitnog takmičenja savladavši Atletiko Madrid i Lacio.

Čelzi je nakon pobjede u Madridu (0:1) bio bolji od Atletika i u revanšu sa 2:0 i tako ovjerio plasman u četvrtfinale, dok je Bajern visoku pobjedu u Rimu (1:4) potvrdio trijumfom 2:1 na "Alijanc areni" i vrlo sigurno izborio plasman među osam najboljih.

Prvi gol na "Stemford Bridžu" postigao je Hakim Ziješ (Ziyech) nakon kontre u 34. minuti. Timo Verner (Werner) je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac, Ziješ je odlično pratio akciju i pogodio za 1:0.

Atletiko je u 82. minuti ostao s igračem manje kada je Stefan Savić dobio direktan crveni karton i učinio misiju Madriđana da se domognu četvrtfinala nemogućom.

I drugi gol Čelzija došao je nakon kontre, a strijelac je u sudijskoj nadoknadi meča bio Emerson.

Levandovski: Strijelac vodećeg gola za Bajern. AFP

Bajern je protiv Lacija poveo u 33. minuti golom Roberta Levandovskog (Lewandowski), a prednost Bavaraca duplirao je Maksim Čupo-Moting (Maxim Choupo-Moting) u 73. minuti.

Sve što su Rimljani uspjeli uraditi do kraja meča je počasni gol Marka Parola (Marco) osam minuta prije kraja.

Senad Lulić je u ekipi Lacija odigrao drugo poluvrijeme.