Pobjeda tima iz Mostara

Ivančić: Dvostruki strijelac i asistent. HŠK ZRINJSKI MOSTAR

Piše: A. Vatreš

20.3.2021

Zrinjski je u susretu 23. kola m:tel Premijer lige BiH došao do očekivane pobjede nad Slobodom, za koju su se dobro namučili.

Već u 1. minuti gosti su došli do vodstva i šokirali domaće igrače. Kardinalnu grešku Ivora Krešića iskoristio je Abid Mujagić, koji mu je oduzeo loptu i pogodio za 0:1.

Velika prilika za Zrinjski u 33. minuti. Adnan Islamović jes gol crte izbacio loptu, nakon što je glavom poslije kornera šutirao Dragan Juranović.

Nastavili su se napadi Zrinjskog. Do odlaska na odmor dvije dobre prilike imao je Ivan Bašić, ali nije bilo promjene rezultata.

Sergej Jakirović je u drugom dijelu ubacio Josipa Ivančića i to se pokazalo kao pun pogodak.

Njegov tim je u 5. minuti došao do izjednačenja. Bašić je ubacio, a Ivančić pogodio za 1:1.

Potpuni preokret Zrinjskog u 61. minuti. Ponovo je strijelac bio Ivančić, ovaj put poslije asistencije Juranovića.

Zrinjski ovjerava pobjeda u 76. minuti. Ivančić se ovaj put našao u ulozi asistenta, a Juranović je glavom pogodio za konačnih 3:1.

Zrinjski je tako došao do 13. ovosezonske pobjede i peti je na tabeli s 41 bodom. Sloboda je pak s šestim uzastopnim porazom ostala na osmom mjestu s 22 boda.

Zrinjski: Soldo, Bašić, Ćorluka, Zlomislić, Krešić, Mašić, Bekić, Pušić, Enin, Filipović, Juranović.

Sloboda: Golubović, Devedžić, Beganović, Husejinović, Islamović, Kurtalić, Maksimović, Avdić, Mišković, Predragović, Mujagić.