Tok utakmice / Finska - BiH 2:2: Bez pobjednika u Helsinkiju

Selektor Ivajlo Petev debitovao remijem na klupi bh. reprezentacije

Šehić: Odlično brani večeras. Agencije

Piše: A. Milišić

24.3.2021

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine novi kvalifikacioni ciklus za Mundijal otvorila je remijem protiv Finske u gostima 2:2. Na portalu Avaza mogli ste pratiti tekstualni prenos utakmice iz Helsinkija iz minuta u minut.

93' - Kraj utakmice.

92' - Novi korner za naše. Paniče Finci. Tražimo gol.

90' - Ulazimo u sudijsku nadoknadu. Imamo korner. Igrat će se još tri minuta.

89' - Sead Kolašinac ušao u igru umjesto Miroslava Stevanovića.

88' - Dvije minute do kraja utakmice. Finci su u blagom šoku. Možemo li to iskoristiti.

87' - Bolji smo tim. Duljević je pokušao iz daljine. Ostalo je na pokušaju.

86' - Vršimo pritisak. Naši traže pobjedu.

85' - Stevanović je jako šutirao iskosa i pogodio malu mrežu gola Finske za 2:2.

82' - Ermedin Demirović je ušao, umjesto Gojka Cimirota.

81' - Pokušavamo pritisnuti. Dug naš napad. Odbranili su se Finci, golman će polako vratiti loptu u igru.

78' - Sijevnula je kontra Finske, Puki je sam istrčao s centra prema našem golu i savladao Šehića za 2:1. Daleko su bili naši defanzivci koji su ostavili previše prostora Pukiju koji je to znao iskoristiti.

77' - Šehić još jednom spašava BiH, nakon udarca Pukija.

75' - Finci preuzimaju inicijativu.

71' - Džeko šutirao glavom nakon centaršuta Ćivića, lopta odlazi pored gola.

69' - Stevanović odigrao pas u prostor za Džeku, ali Finci uspijevaju iskontrolisati loptu.

66' - Zadnja linija naše reprezentacije pod pritiskom. Teško uspijevamo iznijeti loptu na polovinu Finaca.

64' - Petev pravi prvu izmjenu, Duljević u igri umjesto Gojaka.

63' - Finci su se uspjeli odbraniti. Izblokiran udarac Pjanića.

62' - Nismo klonuli nakon primljenog gola. Gradimo novi napad.

58' - Nakon prečke, lopta se odbila do Pukija, a ovaj je pogodio za 1:1. Bili smo smušeni u obrani za povratak domaćih u egal.

56' - Pjanić je izveo penal, golman mu je odbranio, ali je naš veznjak pogodio iz popravnog za vodstvo našeg tima.

54' - Penal za naš tim - Gooooool!!!

54' - Krunić je izblokiran, Novi korner.

53' - Bilo je opasno, ali je Puki izbacio daleko.

52' - Novi korner za nas.

51' - Rade Krunić je sada šutirao. Odbranio je finski golman.

50' - Dobro igramo na sredini terena. Brzo dolazimo do lopte.

49' - Leži jedan igrač Finske, Džeko ga je pogodio loptom u glavu. Ovo nije bilo nimalo ugodno za Arajurija.

47' - Imamo korner. Pjanić je kod lopte. Velika gužva pred golom Finaca. Amer Gojak je šutirao, malo pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Za sada nema izmjena u našem timu. Nekoliko naših igrača je na zagrijavanju. Kod Finaca je u igri Šiler umjesto Valakarija.

45' - Kraj prvog poluvremena. Utakmica s dosta šansi na obje strane, ali mreže nakon prvih 45 minuta miruju. Sjajni Ibrahim Šehić s nekoliko odličnih intervencija sačuvao svoju mrežu netaknutom. Stevanović imao stopostotnu šansu koju nije uspio pretvoriti u gol.

Kraj prvog poluvremena. Finska-Bosna i Hercegovina 0:0.

Posted by Nogometni savez Bosne i Hercegovine on Srijeda, 24. March 2021.

42' - Sijevnula je kontra Finaca. Šehić maestralnim odbranama ponovo spašava BiH. Nakon Pukija šutirao je i Kamara, ali se Šehić istakao odličnim intervencijama.

40' - U posljednjih nekoliko minuta tempo igre je znatno opao. Igra se uglavnom na sredini terena uz prekršaje na obje strane.

36' - Korner za Fince. Saničanin presijekao pas Kamare za Pukija.

33' - Lopta u posljednje dvije minute u posjedu bh. reprezentativaca koji strpljivo grade napad.

27' - Stopostotna šansa za Stevanovića koji šutira u dobro postavljenog golmana Finske.

24' - Pjanić je sjajno centrirao iz ugla, a Džeko udarcem glavom prebacio gol Finaca.

23' - Korner za BiH. Izblokiran šut Džeke sa distance.

20' - Nakon prelijepe akcije naše reprezentacije finski golman je spasio svoj gol sjajnom intervencijom. Redali su se šutevi naših fudbalera, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu. Najprije je šutirao Gojak, zatim Ćivić i Džeko, ali je ostalo 0:0.

17' - Slobodan udarac za Finsku u zoni šuta. Šehić sigurno hvata loptu.

15' - Šut Todorovića iskosa brani golman Finske.

14' - Najbolja prilika za BiH. Udarac Džeke odlazi visoko preko gola.

11' - Finci imaju terensku inicijativu, ali se BiH polako oslobađa početnog pritiska domaćina.

8' - Prva prilika za našu reprezentaciju. Nakon lijepe akcije Gojaka i Krunića, izblokiran šut Stevanovića.

6' - Šehić spašava BiH. Druga velika prilika za Pukija.

4' - Centaršut Ćivića izblokiran. Bit će aut za Bosnu i Hercegovinu.

2' - Velika šansa za Finsku na otvaranju. Puki pobjegao našoj odbrani, ali Saničanin izbacuje u korner.

1' - Utakmica je počela. S centra su krenuli reprezentativci Bosne i Hercegovine. Sretno "Zmajevi"!

20:15 - Novi selektor Ivajlo Petev (Ivaylo) odabrao je sastav s kojim će debitovati na klupi bh. reprezentacije: Šehić, Ćivić, Saničanin, Hadžikadunić, Todorović, Cimirot, Pjanić, Gojak, Krunić, Stevanović i Džeko.

🔥Poznat sastav za meč sa Finskom! 🐉🇧🇦💪

Selektor Finske Marku Kanerva (Markku) odlučio se za sljedećih 11 fudbalera: Joronen, Hamalainen, Arajuri, Toivio, Raitala, Lod, Kamara, Kauko, Alho, Valakari i Puki.

Naš državni tim nalazi se u kvalifikacionoj grupi D zajedno sa reprezentacijama Francuske, Finske, Kazahstana i Ukrajine.

S Finskom smo igrali u prethodnim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i zabilježili polovičan učinak. Prvi meč u Tampereu Finci su dobili rezultatom 2:0, dok je naš tim u revanšu u Zenici slavio ubjedljivu pobjedu rezultatom 4:1.

Ipak, Finci su na kraju izborili plasman na Evropsko prvenstvo, dok je BiH ostala bez učešća na velikom takmičenju.

Petev je uoči utakmice najavio igru na pobjedu svim snagama.

- Veoma je bitno kako ćemo se ponašati na terenu, kakav ćemo imati pristup, koliko ćemo šansi stvoriti. Naravno da idemo na pobjedu svim snagama, ali rezultat ne mogu da predvidim. Naš glavni cilj je pobjeda i sve smo podredili tome - rekao je novi selektor.