Šokantan poraz Čelsija, Vest Bromvič mu zabio pet golova na Stamford Bridžu

Nezapamćen debakl Tuhelove momčadi

Pereira i Robinson dvostruki strijelci. AFP

Piše: A. Vatreš

3.4.2021

Fudbaleri Čelsija pretrpjeli su šokantan i težak poraz od Vest Bromvič Albiona u susretu 30. kola engleske Premijer lige.

Slavili su gosti na Stamford Bridžu s nevjerovatnih 2:5, iako su imali rezultati zaostatak od 27. minute, kada je Čelsi u vodstvo doveo Kristijan Pulišić (Christian).

Vjerovatno ključni trenutak desio se u dvije minute kasnije, kada je Tijago Silva (Thiago) zbog drugog žutog kartona morao u svlačionicu, ostavivši Čelsi s igračem manje.

U samom finišu prvog dijela, Vest Bromvič stiže do preokreta golovima Mateusa Pereire (Matheus) - 45+2', 45+4.

Kalum Robinson (Callum) je u 63. minuti povisio na 1:3, a potpuni debakl domaćina potvrdio je Embaje Dianj (Mbaye Diagne) u 68. minuti.

Čelsi preko Mejsona Maunta (Mason Mount) u 71. minuti smanjuje rezultat, ali danas sjajni gosti u 91. minuti dolaze do petog gola i potvrđuju veliku pobjedu.

Drugi put danas pogodio Robinson.

Čelsi je tako pretrpio sedmi poraz i ostao je na četvrtom mjestu s 51 bodom.

Vest Bromvič je pretposljednji 19. s 21 bodom, ali i dalje ima velikih sedam bodova zaostatka za 17. Njukaslom, koji uz to ima utakmicu manje.