Pobjeda za vodstvo na tabeli

Dejvid: Autor jedinog gola. AFP

Piše: Avaz.ba

3.4.2021

Nogometaši Lila s minimalnih su 0:1 slavili na gostovanju protiv Pariz Sen-Žermena u derbiju 31. kola francuskog prvenstva i tako preuzeli vodeću poziciju od branitelja naslova.

Pobjedonosni pogodak postigao je Kanađanin Džonatan Dejvid (Jonathan David) koji je zatresao mrežu u 20. minuti. Gosti su se ostatak utakmice vrlo uspješno branili i prijetili iz rijetkih, ali opasnih kontranapada. PSG je imao nadmoć u posjedu i ukupnom broju udaraca, ali onih prijetećih bilo je malo. Najbliže pogotku bio je Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) u 15. minuti, ali je njegov udarac s desetak metara odlično obranio Majk Manjan (Mike Maignan).

U 90. minuti obje su momčadi ostale s igračem manje. Sudac Bastien pokazao je zbog međusobnog naguravanja drugi žuti karton Nejmaru (Neymar) i portugalskom defanzivcu Lila Tijagu Djalu (Thiago).

Lil je tako došao do velike pobjede kojom je sa 66 bodova, tri više od PSG-a preuzeo vodstvo na tabeli.