Tok utakmica / Mančester siti i Real Madrid u polufinalu

Tekstualni prijenos revanš utakmica četvrtfinala

Marez: Pogodio za izjednačenje. AFP

Piše: A. Vatreš

14.4.2021

95' - Završeno je i na Enfildu. Real Madrid je s 0:0 protiv Liverpula prošao dalje.

95' - Kraj u Dortmundu. Mančester siti je slavio s 1:2 i potvrdio plasman u polufinale!

81' - Imao je Real priliku preko Benzeme. Šutirao je Francuz glavom od zemlju, a lopta je otišla preko gola.

75' - Dolazi Siti do preokreta u Dortmundu. Pogodio je Foden.

69' - Odličnu šansu imao je Humels. Lopta je otišla preko gola.

66' - Žunior Vinijus je bio u dobroj poziciji, ali je loše šutirao.

58' - Rodri je glavom pogodio prečku. Puno sreće sada za Dortmund.

60' - Nastavlja Siti s napadima i nakon izjednačujućeg gola.

54' - Marez je siguran za 1:1.

53' - Penal za Siti! Emre Džan je igrao rukom, a sada je na potezu VAR.

49' - Krenuo je Siti po gol. Žestoki napadi.

46' - Sjajno otvaranje drugog dijela za Liverpul i odlična šansa za Firmina, čiji udarac brani Kurtoa.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme u Dortmundu, a vrlo brzo i u Liverpulu.

______________________________________________________

45' - Završeno je i na Enfildu, gdje nema golova. 0:0.

45' - Kraj prvog poluvremena u Dortmundu, gdje Borusija vodi s 1:0 protiv Mančester sitija i ima rezultat za polufinale.

42' - Ponovo je Liverpul zaprijetio. Vajnaldum je poslao loptu daleko preko gola.

41' - Salah se našao u sjajnoj poziciji, ali je šutirao preko gola. Ostaje 0:0 na Enfildu.

38' - Siti je imao još jednu odličnu priliku. Zinčeko je šutirao, a njegov udarac sjajno zaustavio Hic.

32' - Spašava odbrana Dortmunda ispred Mareza. Propada velika prilika za Siti.

26' - Nedugo poslije šanse De Brujnea, pokušao je i Bernardo Silva, čiji je udarac glavom završio pored gola.

26' - Mogao je Siti do izjednačenja u Dortmundu, no prečka je bila saveznik domaćina poslije udarca De Brujnea.

24' - Siti ima inicijativu, a Dortmund rezultat koji ga vodi u polufinale.

20' - Benzema je pogodio stativu. Prva velika šansa za Real.

18' - Akanji je zaprijetio, a Ederson odbranio. Otvorena utakmica u Dortmundu.

16' - Poveo je Dortmund protiv Sitija. Strijelac je Džud Belingem, kojem je to bio prvi gol u Ligi prvaka.

11' - Kurtoa ponovo spašava Real, ovaj put poslije sjajnog udarca Milnera.

7' - Pokušao je Dahud, no to je bio lak plijen za Edersona.

8' - Veliki pritisak Liverpula u ovim trenucima.

4' - Mančester siti dominira u uvodnim minutima meča protiv Borusije, ali još nema prilika.

4' - Mendi je intervenisao ispred Salaha. Odličan početak Liverpula.

2' - Kakva šansa za Liverpul na samom startu. Salah je imao zicer, ali mu je odbranio Kurtoa.

1' - Počela je utakmica na Enfilu, a nedugo potom i na Signal Iduna Parku.

20:30 - Veliki hendikep za Borusiju Dortmund u duelu s Mančester sitijem bit će izostanci Džejdona Sanča i Jusufe Mukoka, a Edin Terzić ne može računati ni na Aksela Vicela.

Kod gostiju nema samo Serhija Aguera.

20:20 - Real će u večerašnjem meču biti znatno oslabljen, jer će mu faliti Serhio Ramos, Rafael Varan, Dani Karvahal, Lukas i Edin Azar.

Liverpul će biti bez duže povrijeđenih Virdžila Van Dajka, Džoela Matipa, Džordana Hendersona i Džoa Gomeza.

20:05 - A evo i sastava za meč Borusija Dortmund - Mančester siti.

Borusija Dortmund: Hic; Morej, Akanji, Humels, Gereiro; Belingem, Emre Džan, Dahud; Knauf, Haland, Rojs

Mančester siti: Ederson; Voker, Stouns, Ruben Dijaš, Zinčenko; De Brujne, Rodri, Gindoan; Marez, Bernardo Silva, Foden

20:05 - Jirgen Klop i Zinedin Zidan odabrali su početne sastave za večerašnji meč.

Liverpul: Alison; Aleksander Arnold, Filips, Ozan Kabar, Robertson; Vajnaldum, Fabinjo, Milner; Salah, Firmino, Mane

Real Madrid: Kurtoa; Valverde, Militao, Načo, Mendi; Modrić, Kasemiro, Kros; Asensio, Benzema, Žunior Vinisus

20:00 - Pred Liverpulom je težak zadatak, s obzirom na poraz od 3:1 iz prvog meča u Madridu, gdje su Real do velike prednosti vodili Žunior Vinisijus (Junior Vinicius) - 27', 65' i Marko Asensio (Marco) - 36'.

Gol koji je "Redse" ostavio u igri za plasman u polufinale u 51. minuti postigao je Mohamed Salah.

Mančester siti će na Signal Iduna Parku protiv Borusije Dortmund braniti gol prednosti iz prve utakmice na Etihadu, gdje je slavio s 2:1.

Minimalnu prednost pred revanš osigurao mu je Fil Foden (Phill) u 90. minuti. Prethodno je rezultat u 84. minuti poravnao Marko Rojs (Marco Reus), koji je "poništio" gol Kevina De Brujnea (De Bruyne) iz 19. minute.

Putem portala Avaz.ba pratite tekstualni prijenos revanš utakmica četvrtfinala Lige prvaka Liverpul - Real Madrid i Borusija Dortmund - Mančester siti.