Ubjedljiva pobjeda gostiju iz Mostara

Detalj s utakmice na Koševu. FK OLIMPIK

Piše: A. Vatreš

18.4.2021

Zrinjski je u susretu 26. kola m:tel Premijer lige BiH gostovao Olimpiku i slavio ubjedljivu pobjedu rezultatom 0:3.

Olimpik je prvi zaprijetio u 6. minuti. Eldar Hasanović je šutirao iz velike udaljenosti, ali preko gola.

Zrinjski je došao do vodstva u 9. minuti, kada je Miloš Filipović sjajno zabio iz slobodnog udarca s nekih 18 metara.

Domaći su već u 12. minuti mogli poravnati, međutim, Ivan Čurjurić je pogodio stativu.

Još jedna sjajna šansa za domaće u 24. minuti. Imao ju je Adnan Osmanović, ali je Miro Varvodić odbranio njegov udarac.

Gosti dolaze do drugog gola u 48. minuti. Filipović je izveo prekid, lopta je došla do Marina Magdića, koji je lagano matirao Luku Kačevandu za 0:2.

Konačan rezultat postavio je Josip Ivančić nakon jedne kontre i dodavanja Ognjena Todorovića u 89. minuti.

Zrinjski je tako došao do druge uzastopne pobjede i treći je na tabeli s 48 bodova.

Olimpik je 11. s 20 bodova.

FK Olimpik: Kačavenda, Milović, Horić, Hasanović, Osmanović, Čurjurić, Isić, Perišić, Gavrić, Lekanić, Handžić.

HŠK Zrinjski: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić, Mašić, Bekić, Jakovljević, Enin, Filipović, Magdić, Juranović, Bilbija.