SERIJA A

Roma već u mislima u Mančesteru, Džeko s klupe odgledao poraz "Vučice" od Kaljarija

Paulo Fonseka vjerovatno odmara Džeku za polufinalni duel Evropske lige protiv Mančester junajteda u četvrtak

Novi poraz Rome. Agencije

A. M.

25.4.2021

Kaljari večeras nije imao mnogo izbora. Za rivala je imao Romu koja ne može do Lige prvaka, osim ako osvoji Evropsku ligu. Tako izgledaju i prioriteti “Vučice” do kraja sezone. Domaćin je slavio u uzbudljivom meču na Sardiniji 3:2.

Već u četvrtoj minuti Kaljari je poveo, a strijelac je bio Likojanis. Odgovor je stigao 20-ak minuta kasnije kada je izjednačio Karles Perez. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

Domaćin je mnogo bolje ušao u nastavak meča i stekao dva gola viška. Precizni su bili Marin i Žoao Pedro. Ubrzo je Facio unio neizvesnost u završnicu, ali brojke na semaforu se više nisu mijenjane. Kaljari je sačuvao pobjedu kojom je pobjegao iz zone ispadanja.

Naš Edin Džeko nije dobio priliku za igru u ovom meču. Kompletan susret je odgledao sa klupe i Paulo Fonseka (Fonseca) ga je vjerovatno odmarao za polufinalni duel Evropske lige protiv Mančester junajteda u četvrtak na "Old Tradfordu".