EVROPSKA LIGA

Tok utakmica / Junajted slavi plasman u finale, Arsenalu minimalan poraz ostavlja šanse

Tekstualni prijenos prvih utakmica polufinala

Trenutak kada je Kavani zabio svoj drugi gol. AFP

Piše: A. Vatreš

29.4.2021

90' - Kraj na obje utakmice. Junajted je slavio protiv Rome s 6:2, a Viljareal protiv Arsenala s 2:1.

86' - Grinvud postiže šesti gol za Junajted. Sve je gotovo što se tiče plasmana dalje.

75'- Junajted postiže i peti gol preko Pogbe. Potpuni debakl Rome.

77' - Snage su sada poravnate na El Madrigalu. Kod domaćina je isključen Kapu.

71' - Pogađa Fernandeš. Sada je 4:2.

70' - Penal sada za Junajted nakon što je Smoling napravio prekršaj u svom šesnaestercu.

71' - Arsenal s igračem manje smanjio protiv Viljareala na 2:1. Strijelac je iz penala bio Pepe.

64' - Kavani je svojim drugim golom večeras preokrenuo rezultat na Old Trafordu, gdje Junajted sada vodi protiv Rome s 3:2.

66' - Sjajna šansa za Đerara Morena. Leno je još jednom intervenisao i spriječio katastrofu svog tima.

62' - Imao je Čukvueze dobru priliku da dokrajči Arsenal, ali je to bio lagan plijen za Lenoa.

54' - Mogao je Kavani zabiti novi gol, ali nije imao sreće. Njegov udarac prohujao je pored gola.

57'- Arsenal ostaje s igračem manje. Zbog drugog žutog kartona isključen je Sebaljos.

49' - Gledao se VAR, ali je gol bio regularan.

48' - Kavani poslije dodavanja Fernandeša zabija za poravnanje. 2:2 na Old Trafordu.

48' - Trener Rome Paulo Fonseka je u prvom poluvremena morao napraviti čak tri izmjene. Zbog povreda su teren napustili Veretu, Lopez i Spinacola.

46' - Označen je start i za početak drugog poluvremena na Old Trafordu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na El Madrigalu.

45+6' - Kraj prvog dijela i na Old Trafordu. Roma je uspjela preokrenuti rezultat protiv Mančester junajteda i vodi s 1:2. Gol za vodstvo Rimljana postigao je bh. kapiten Edin Džeko.

45+5' - Kavani je imao veliku priliku da izjednači rezulat, ali je fantastično odbranio Mirante.

45' - Poluvrijeme na El Madrigalu. Viljareal vodi protiv Arsenala s velikih 2:0.

36' - Diskutabilna situacija u Viljarealu. Dosuđen je penal za goste, ali VAR je pokazao da nema elemenata za najstrožiju kaznu.

34' - Džeko doveo Romu u vodstvo na Old Trafordu, nakon što mu je asisitirao Pelegrini.

30' - Albiol je postigao drugi gol za Viljareal, koji sada vodi 2:0. Teška situacija za Arsenal.

25' - Bukajo Saka (Bukayo) je upropastio veliku priliku za Arsenal. Šutirao je visoko preko gola u izglednoj situaciji.

25' - Opet je zaprijetio Fernandeš. Lopta je otišla preko gola.

24' - Fernandeš pokušao iz slobodnjaka, ali nema promjene rezultata u Mančesteru.

20' - Mirnih nekoliko minuta na dva travnjaka. Viljareal - Arsenal 1:0, Mančester junajted - Roma 1:1.

15'- Siguran je Pelegrini s bijele tačke za 1:1. Prethodno je rukom u šesnaestercu igrao Pogba.

14' - Penal za Romu!

9' - Poveo je Junajted protiv Rome golom Brune Fernandeša. Sjajna završnica Portugalca. Asistenciju je upisao Edinson Kavani.

5' - Viljareal odmah dolazi do vodstva protiv Arsenala. Pogodio je Trigeros.

1' - Počele su utakmice.

20:40 - Trener Arsenala Mikel Arteta je poprilično iznenadio sastavom za večerašnju utakmicu s Viljarealom.

Viljareal: Rulji; Fojt, Albiol, Pau Tores, Pedraca; Pareho, Kapu, Trigeros; Đerar Moreno, Alkaser, Čukvueze

Arsenal: Leno; Čembers, Holding, Pablo Mari; Smit Rou, Sebaljos, Parti, Džaka, Saka; Edegor; Pepe

20:30 - Edin Džeko predvodit će napad Rome na Old Trafordu.

Bh. reprezentativni kapiten dobio je prednost ispred Borhe Majorala (Borja Mayoral) u startnoj postavi.

Mančester junajted: De Hea; Van Bisaka, Lindelof, Megvajer, Šo; Mektominej, Fred; Rašford, Bruno Fernandeš, Pogba; Kavani

Roma: Pau Lopez; Smoling, Kristante, Ibanjez; Karsdopr, Dijavara, Veretu, Spinacola; Pelegrini, Mihtarjan; Džeko

Putem portala Avaz.ba od 21 sat pratite tekstualni prijenos prvih utakmica polufinala Evropske lige, u kojim se sastaju Mančester junajted - Roma i Viljareal - Arsenal.