Lacio u utakmici sa sedam golova savladao Đenovu

Ljepotica na Olimpiku

Detalj s utakmice. AGENCIJE

Piše: A. Vatreš

2.5.2021

Lacio i Đenova odigrali su odličnu utakmicu na Olimpiku u sklopu 34. kola italijanske Serije A, a rezultat je na kraju glasio 4:3 za domaći tim.

Poveli su "Nebesko-plavi" u 30. minuti preko Hoakina Koree (Joaquin Correa), a njihovu prednost s bijele tačke u 43. minuti udvostručio je Ćiro Imobile (Ciro Immobile).

Adam Marušić je u 47. minuti pogodio vlastitu mrežu i smanjio rezultat, ali je Lacio već u narednoj minuti golom Luisa Alberta poveo s 3:1.

Koreta je svojim drugim golom u 56. minuti odveo Lacio na nedostižnih 4:1, a gosti su pred kraj uspjeli ublažiti poraz pogotcima Đanluke Skamake (Gianluca Scamacca) u 80. i Eldora Šomurodova (Shomurodov) u 81. minuti.

Naš Senad Lulić je s kapitenskom trakom predvodio Lacio, a igrao je do 67. minute.

Poslije ove pobjede Lacio je šesti s 64 boda, te je zadržao šanse za plasman u Ligu prvaka.