ITALIJA

Pobjeda Torina za opstanak, Parma seli u Seriju B

Vrlo važna tri boda za Torino, Parma izgubila i teoretske šanse za opstanak u društvu najboljih

Detalj s meča u Torinu. Twitter

Piše: A. M.

3.5.2021

Fudbaleri Torina slavili su vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak u Seriji A savladavši Parmu minimalnim rezultatom 1:0. Parma je ovim porazom izgubila i matematičke šanse da izbori opstanak u društvu najboljih.

Jedini gol na meču postigao je Mergim Vojvoda u 63. minuti na asistenciju Kristijana Ansaldija (Cristian Ansaldi). Naš Amer Gojak nije dobio minutažu u ovom susretu.

Torino je zahvaljujući sedmoj pobjedi u sezoni napredovao na 15. poziciju i sada ima 34 boda, tri više od Beneventa koji je u zoni ispadanja, ali ima i meč više.

Parma se od Serije A oprostila 20. porazom u sezoni i sada je 12 bodova dijeli od sigurne zone, a uzimajući u obzir lošiju gol-razliku od Kaljarija, više se ni teoretski ne može spasiti od ispadanja.