Vest hem ne odustaje od Lige prvaka, preokret "Čekićara" u Barnliju

Tim iz istočnog Londona ostao u igri za plasman u Ligu prvaka

Detalj s meča u Barnliju. Twitter

Piše: A. M.

3.5.2021

Fudbaleri Vest hema slavili su veoma važnu pobjedu na gostovanju Barnliju u meču 34. kola Premijer lige rezultatom 1:2. Tim iz istočnog Londona tako je ostao u igri za historijski plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo za "Čekićare". Barnli je prvi stigao do vodstva golom Krisa Vuda (Chris Wood) u 19. minuti, ali su gosti u narednih 10 minuta zahvaljujući golovima Majkla Antonija (Michail Antonio) režirali preokret.

Napadač Vest hema je u 21. minuti poravnao rezultat, a osam minuta kasnije pogodio za potpuni preokret i ispostavit će se, konačan ishod meča.

Nakon ovog trijumfa Vest hem je i dalje u igri za plasman u Ligu prvaka i sada za četvrtoplasiranim Čelzijem zaostaje tri boda, ali treba napomenuti da Čelzi do kraja ima teži raspored od gradskog rivala i bit će veoma uzbudljivo pratiti rasplet u posljednja četiri kola Premijer lige.

Barnli je 16. na tabeli sa 36 bodova, devet više od Fulama koji je prvi u zoni ispadanja.