Novi Pazar pobjedom nad Napretkom izborio opstanak u Superligi

Pazarci su sezonu okončali na 12. mjestu sa 49 bodova

Slavili u odučujućoj utakmici. FK Novi Pazar

A. M.

19.5.2021

Fudbaleri Novog Pazara pobjedom u posljednjem kolu na domaćem terenu protiv Napretka (2:1) obezbijedili su opstanak u Superligi Srbije.

Nakon kompletiranog posljednjeg, 38. kola, dio elite su ostali Novi Pazar, niški Radnički i Voždovac, dok su u drugi rang ispali Rad i Javor.

Hadžibulić je doveo Pazar do prednosti u 24. minuti, da bi Sise u 57. povisio vodstvo. Dramu u finišu vratio je Milunović golom u 85. minuti, ali do kraja nije bilo promjene rezultata.

Pazarci su na 12. mjestu sa 49 bodova, dok je Napretak 11. sa 50.

Niški Radnički je ubjedljivom pobjedom protiv prežaljene Bačke na svom terenu (5:1) opstao u eliti. Nišlije sezonu završavaju na 13. poziciji sa 49 bodova, a Bačka na posljednjoj sa 16.

Ispadanje u drugi rang izbjegao je Voždovac remijem bez golova sa Javorom na svom stadionu u direktnom duelu za opstanak.