Iskupljenje za lošu sezonu: Juventus preko Atalante do trofeja Kupa

Nakon oproštaja od odbrane naslova prvaka Italije i eliminacije iz Lige prvaka

Detalj s meča u Ređio Emiliji. Juventus

A. M.

19.5.2021

Fudbaleri Juventusa uspjeli su se donekle iskupiti za lošu sezonu. Nakon oproštaja od odbrane naslova prvaka Italije i eliminacije iz Lige prvaka, "Stara dama" je u finalu Kupa Italije savladala Atalantu sa 2:1 i domogla se trofeja.

Juve je poveo nakon pola sata igre, a strijelac je bio Damjan Kuluševski.

Atalanta je do poluvremena uspjela izjednačiti preko Ruslana Malinovskog, četiri minute prije odlaska na odmor.

Ipak, Juve je uspio doći do drugog gola i pobjede. Igrala se 73. minuta kada je Federiko Kijeza zatresao mrežu tima iz Bergama i postavio konačan ishod.

Armija navijača torinskog kluba sigurno neće biti zadovoljna osvajanjem Kupa ukoliko Juventus ne izbori plasman u Ligu prvaka naredne sezone. Kolo prije kraja nalaze se na petoj poziciji s bodom manje od četvrtoplasiranog Napolija.