S navijačima se i pehar vratio na "Etihad", pogledajte kako su igrači Mančester sitija proslavili titulu

Aguero na oproštaju oborio rekord Runija

Veliko slavlje na "Etihadu". AFP

A. M.

23.5.2021

Nakon više od godinu dana navijači Mančester sitija bili su prisutni na jednoj utakmici na "Etihadu" i imali su veliki povod za slavlje jer je šampionski pehar stigao u ruke "Građana", a Serhio Aguero (Sergio) ostavio najbolje za kraj.

Argentinski napadač je oborio je rekord po broju golova za jedan tim u Premijer ligi. Aguero, koji će nakon 10 godina na "Etihadu" ovog ljeta napustiti redove novog prvaka Engleske, postigao je dva gola na meču 38. kola s Evertonom (5:0).

U igru je ušao u 65. minuti, a šest minuta kasnije je postigao prvi, a u 76. minuti i svoj drugi gol na utakmici. Time je sa 184 gola za "Građane", ostavio iza sebe Vejna Runija (Wayne Rooney), koji je držao rekord kao igrač Mančester junajteda sa 183 pogotka.

U video prilogu pogledajte kako je izgledala ceremonija dodjele pehara novim prvacima Engleske.