Remi Španije i Poljske, oba tima još nemaju pobjedu

Posljednja utakmica 2. kola odigrana u Sevilji

Moreno: Pogodio samo okvir gola iz penala. AFP

19.6.2021

Reprezentacije Španije i Poljske ne znaju za pobjedu na Evropskom prvenstvu ni nakon drugog kola. Večeras su u Sevilji odigrali neriješeno, bilo je 1:1. „Crvena furija“ je došla do vodstva preko Alvara Morate koji je matirao klupskog kolegu Vojčeka Ščešnog (Wojciech Szczesny) u 25. minuti nakon asistencije Džerarda Morena (Gerard).

Poljaci su do izjednačenja došli u 54. minuti preko prve zvijezde tima Roberta Levandovskog (Lewandowski). To je Levandovskom bio 67. gol za reprezentaciju Poljske. Španija je četiri minute kasnije imala odličnu priliku za drugi gol, ali je Moreno iz penala pogodio samo stativu.

Nakon dvije odigrane utakmice Španija ima dva osvojena boda, dok je Poljacima ovo bio prvi bod na ovom Evropskom prvenstvu. Jučer su u utakmici 2. kola ove grupe igrali Švedska i Slovačka (1:0).

TOK UTAKMICE

90. Sve bliže remi. KRAJ

85. - Sjajna prilika! Tores je šutirao, ali nema gola. Rezultat je 1:1.

67. - Dvostruka promjena kod Španije. Fabian Ruiz i Pablo Sarajbija mijenjaju Morena i Kokea.

67. - Nova izmjena kod Poljske. Frankovski mijenja Sviderskog.

65. - Dobra prilika za Španiju! Morata se oslobodio čuvara i uspio šutirati, ali Ščešni je na visini zadatka.

61. - Feran Tores je zamijenio nevidljivog Olma.

60. - Jozviak je dobio žuti karton. Još jedan Poljak u Orsatovoj bilježnici.

Levandovski: Prvi gol na ovom Euru. AFP

58. - Stativa! Još jedan neiskorišten penal na ovom prvenstvu. Moreno je pogodio samo stativu. Ostaje 1:1.

57. - Penal! Orsato je nakon gledanja usporenog snimka pokazao na bijelu tačku. Moreno je bio fauliran, upravo će on izvesti najstrožiju kaznu.

55. - Prva promjena na utakmici. Sousa iz igre izvlači Kliha, dok će na teren Kozlovski.

53. - GOOOOOL! Levandovski je sjajno skočio i glavom matirao Simona. Ovo mu je 67. gol u dresu reprezentacije Poljske. Rezultat je 1:1.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice. Nije bilo promjena na pauzi, pa će ekipe igrati u sastavima u kojima su i započeli susret:

ŠPANIJA (4-3-3): Simon, Ljorente (Llorente), Laporte, Tores (Torres), Alba, Koke, Rodri, Pedri, Moreno, Morata i Olmo.

POLJSKA (3-4-2-1): Ščešni (Szczesny), Glik, Bednarek, Berezinski (Bereszynski), Puhać (Puchacz), Klih (Klich), Moder, Jozviak (Jozwiak), Zjelinski (Zielinski), Sviderski (Swiderski) i Levandovski (Lewandowski).

Morata: Nakon pogotka otrčao u zagrljaj selektoru. AFP

45+1. - Kraj prvog poluvremena.

45. - Minut sudijske nadoknade.

45. - Odlična šansa na drugoj strani za Morena! Alba je uputio loptu sa lijeve strane, na nju je natrčao napadač Viljareala, ali je šalje pored gola.

42. - Maestralna odbrana Simona! Prvo je odbio udarac Kliha u stativu, a onda odbranio topovski šut Levandovskog sa male udaljenosti.

36. - Prvi žuti karton na utakmici, zaradio ga je Poljak Klih nakon prekršaja nad Pedrijem.

35. - Prilika za Poljake da dođu do poravnanja, ali Sviderski nije pogodio iz izgledne šanse nakon asistencije Levandovskog.

26. - Morati je ovo 20. gol u dresu državnog tima.

26. - GOOOL! Nakon konsultacija sa VAR-om, Orsato je pokazao na centar. Moreno je asistirao, a Morata je pogodio za vodstvo Španije. Ovo je prvi gol "Crvene furije" na prvenstvu.

Alba i Jozviak u duelu. AFP

23. - Sredina prvog dijela je iza nas, još uvijek čekamo prvo pravo uzbuđenje.

18. - Ofanziva Španaca, međutim nema prave prilike za "Crvenu furiju".

11. - Španci su sada ti koji su imali nekoliko kombinacija, ali ništa što bi ugrozilo gol Ščešnog.

6. - Poljaci prvi prijete! Klih je dobio loptu i odmah šutirao na gol, ali lopta ide malo iznad gola Španije.

1. - Počela je utakmica.

0. - Intoniranje himni, prvo Poljske, a potom i Španije.

0. - Sve je spremno za posljednju utakmicu 2. kola.

Tribine u Sevilji. AFP

Fudbalske reprezentacije Španije i Poljske od 21 sat na stadionu De la Kartuha u Sevilji zatvaraju 2. kolo Europskog prvenstva. Obje reprezentacije podbacile su u prvom kolu grupe E. Španija je uprkos velikoj prednosti u posjedu remizirala 0:0 sa Švedskom, dok je Poljska izgubila 2:1 od autsajdera Slovačke.

U popravnoj utakmici ove dvije reprezentacije pravdu će dijeliti italijanski sudija Daniele Orsato. Selektor, Luis Enrike (Enrique) na jednoj i Paulo Sosa na drugoj, odabrali su i početne sastave. Poljska ne može računati na suspendovanog Krihovjaka (Krychiowiak) koji je dobio crveni karton protiv Slovačke.

Avaz i SofaScore jedini u BiH pokreću „Pick'em“ igru pogađanja rezultata na EURU, a započeti igru i vidjeti pravila možete ovdje.