Paketa presudio Čileancima, Brazil i Peru u polufinalu

Paketa obradovao Brazilce. Rezultati.com

M. K.

3.7.2021

Fudbaleri Brazila rezultatom 1:0 nadigrali su Čile sa 1:0 u četvrtfinalu Kopa Amerika uprkos tome što su od 48. minute igrali bez Gabrijela Žezusa (Jesus), koji je dobio crveni karton zbog grub starta nad protivničkim igračem.

Lukas Paketa (Lucas Paquetá) ušao je na startu drugog poluvremena i poslije samo minut proveden na terenu postigao je gol, nakon odlične timsku akcije i volej udarcem iz blizine doveo Brazilce u vodstvo, a rezultat se nije mijenjao do kraja.

Brazil će se u polufinalu sastati sa Peruom, koji je poslije penala eliminisao Paragvaj.

Peruanci su vodili dva puta, 2:1 i 3:2, ali je remi 3:3 i produžetke Paragvajcima donio Gabriel Avaljos (Avalos) u 90. minuti.

Odlučivali su na kraju penali, a odlučio je promašaj Alberta Espinole i zatim pogodak Miguela Trauka (Trauco).