Andrej Mićić i Faris Dževahirić "srušili" Makedonce

Pioniri BiH čekaju drugog finalistu. NSBiH

Piše: G. Šumar

9.7.2021

U Trening centru Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine u Zenici U-15 reprezentacija BiH  pobijedila je danas odgovarajuću selekciju Sjeverne Makedonije sa 2:1, u polufinalu 9. Memorijala „Josip Katalinski-Škija“.

Bh. pioniri do prednosti dolaze već u 3. minuti. Sanin Mešić odlično prošao po lijevoj strani i poslao loptu na drugu stativu, gdje se najbolje snalazi Andrej Mićić koji postiže gol za 1:0.

U 35. minuti gosti izjednačuju rezultat. Stefan Mladenosvski je zaobišao golmana Mladena Jurkasa i šutirao, bh. defanzivci izbijaju loptu, ali ne na vrijeme jer je ona prešla gol-liniju i na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom 1:1.

Gol odluke postigao je Faris Dževahirić u 68. minuti, nakon centaršuta Filipa Šakote sa desne strane loptu...

U drugom polufinalnom meču u zeničkom Trening kampu NSBih u 18 sati sastat će se selekcija Sarajeva i Istočnog Sarajeva - selekcija Beograda.

Bosna i Hercegovina U-15 - Sjeverna Makedonija U-15 2:1 (1:1)

ZENICA Trening centar NSBiH. Sudija: Ilija Orkić (Orašje). Asistenti: Alesandar Kapur (Brčko) i Luka Papac (Tomislavgrad). Strijelci: 1:0 - Mićić (3. minuta), 1:1 - Mladenovski (35.), 2:1 - Dževahirić (67.). Žuti kartoni: Kadriovski (S. Makedonija).

BiH U-15: Mladen Jurkas, Džan Kiridžić (58. Hassan Muharemović), Petar Đukanović (55. David Radivojac), Amar Ibrišimović (58. Nedim Nuhanović), Jusuf Terzić, Sergej Ignatkov (55. Hassan Muharemović), Andrej Mićić (65. Eman Redžić), Dušan Petrović (70. Malik Kolić), Sanin Mešić (36. Faris Dževahirić), Kosta Đudurović (19. Afan Fočo, 58. Mahir Bešić), Bakir Koso (55. Vuk Ćorić). Selektor: Igor Janković.

SJEVERNA MAKEDONIJA U-15: David Iloski, Hisar Ali, Okan Rakipi (65. Zlatko Radeski), Miloš Spasovski, Daim Kadriovski (60. Luka Atanasovski), Igli Hasani, Gorazd Ristovski, Marko Kiš (60. Šerif Menderez), Aleksandar Grašeski (50. Kamenčo Andonovski), Stefan Mladenovski, Berkaj Šaini. Selektor: Dragan Načevski.